X
     

Jak ocieplamy?

Izolacja posadzki to podstawowa kwestia, na którą ma wpływ komfort w codziennym użytkowaniu budynku. W czasach gdzie coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie ogrzewania podłogowego, prawidłowe wykonanie izolacji posadzki ma szczególne znaczenie. Dlatego tez ocieplenie posadzki pianką poliuretanową zamknięto - komórkową nie tylko ochroni naszą podłogę przed nadmiernymi stratami ciepła, ale równiez odizolujemy ją przed niszczącym czynnikiem wilgoci.
Warstwa izolacji rzędu 5 cm skutecznie zastępuje nam 8 cm warstwę styropianu. 
Główną zaletą wykonania posadzki z pianki, jest to, że uzyskujemy szczelną powierzchnię, bez łączeń oraz docinek, jak w przypadku ocieplania posadzki czy tarasu tradycyjną metodą czyli styropianem. Niewątpliwą zaletą pianki jest również to, że nie zachodzi potrzeba wykonywania pracochłonnych i kłopotliwych izolacji z folii, co z kolei pozwala nam relatywnie skrócic czas potrzebny do wykonania całego przedsięwzięcia. 

Dzięki zamkniętym komórkom pianka nie nasiąka wodą oraz stanowi bardzo dobrą izolację akustyczną. Samo wykonanie izolacji polega na wykonaniu natrysku na podłoze, pod bardzo dużym ciśnieniem. Powoduje to wymieszanie się dwóch komponentów. Następuje pęcznienie pianki i w ten sposób uzyskujemy warstwę izolacji. Czynność tą powtarzamy aż do uzyskania odpowiedniej grubości izolacji. Po wykonaniu tych czynności, dalsze prace możemy prowadzić juz po 24 godzinach od skończonego natrysku pianki. Duża odporność na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne pozwala nam na wykonywanie dalszych prac bez obawy o zniszczenie izolacji.  

ZASTOSOWANA IZOLACJA: